دنا چرم
خانه / چرم مصنوعی / قیمت روز چرم مصنوعی مرغوب ایرانی

قیمت روز چرم مصنوعی مرغوب ایرانی

لباسها کفشها و بعضی از لوازم منزل از جنس های مختلفی تهیه می شوند یکی از انواع بسیار معروف و با کیفیت آن چرم است. جنس های چرم نسبت به سایر جنس ها فروش بیشتر و طرفداران زیادی دارد.

چرمها در نوع چرم مصنوعی و چرم طبیعی تهیه می شوند و چرم طبیعی خود بر ۳ نوع چرم سبک و چرم نیمه سنگین و چرم سنگین تقسیم می شود و در دسته بندی دباغی هم چرم طبیعی به ۶ نوع طبقه بندی می شود چرم های گیاهی، کرومی، چرم آلدهیدی، ترکیبی و انواع دیگر، قیمت چرم طبیعی نسبت به قیمت روز چرم مصنوعی مرغوب ایرانی بسیار گران تر است و به همین دلیل بسیاری از لباسها و اجناس چرمی که در بازار به فروش می رسند از چرم مصنوعی ساخته می شوند.

قیمت روز چرم مصنوعی مرغوب ایرانی

بهترین نمونه های چرم مصنوعی کدامند؟

بهترین نمونه های چرم مصنوعی کدامند؟جنس های مختلف چرم به سه گونه ی اشبالت و میلینگ و شرانگ تقسیم می شود. چرم اشبالت همان چرم گاوی است و هر دو طرف آن پرز دارد و چرم میلینگ هم می تواند نوعی چرم گاوی یا بزی یا گوسفندی باشد که یک طرف آن صاف و طرف دیگر آن پرز دار است و چرم شرانگ نوعی چرم گاوی است که بافت طبیعی دارد.

چرمها در دباغی هم به چند نوع تقسیم می شوند:

چرم گیاهی که در آن از مواد و رنگ های شیمیایی استفاده نمی شود و از رنگ های روغنی و گیاهی استفاده می شود و برای پوست دست و بدن حساسیت ایجاد نمی کند و بهترین نوع چرم محسوب می شود. چرم های گیاهی بسیار انعطاف پذیر هستند و رنگ آنها قهوه ای بوده و استحکام آنها در حدی است که در زمان های قدیم برای ساخت زره از چرم گیاهی استفاده می کردند.

چرم کرومی که مواد تشکیل دهنده آن کروم است و با انواع مختلف نمکها دباغی می شود و طرح های مصنوعی هم روی آن چاپ می کنند.

چرم آلدهیدی که همانطور از نام آن مشخص است با استفاده از ترکیبات آلدهیدی دباغی می شود، چرم ترکیبی و چرم آلومی و چرم پوسته خام که هر کدام با روش های خاصی دباغی می شوند در این دسته چرمها قرار دارند.

در مقابل چرم های طبیعی که از پوست حیوانات تهیه می شوند چرم های مصنوعی هم وجود دارند که از نوعی پلاستیک ساخته می شوند و دباغی ندارند ولی انواع مختلف فراوانی دارند مانند چرم های مصنوعی منفذ دار و چرم مصنوعی کورفوم و چرم که یک نوع چرم مصنوعی است که از پوشش پارچه با پایه ی پلاستیک ساخته می شوند.

بهترین نمونه چرم مصنوعی نمونه منفذ دار و چرم آن است که به عنوان بهترین چرم مصنوعی شناخته می شوند.

دسته بندی چرم مصنوعی از نظر نوع

دسته بندی چرم مصنوعی از نظر نوعاز چرم های مصنوعی به جای چرم های طبیعی در تهیه ی انواع اثاثیه و لوازم داخلی منزل، لباس، کفش و پارچه و سایر اقلام استفاده می کنند. یکی از دلایل استفاده از چرم های مصنوعی به جای چرم های طبیعی قیمت گران این نوع چرمها است که برای به خصوص لوازم منزل که اگر از نوع طبیعی استفاده شود بسیار گران خواهد بود.

استفاده از چرم های مصنوعی مزیت های زیادی دارد یکی از مهمترین و اصلی ترین مزایای استفاده از چرم های مصنوعی این است که اگر از آنها در خودرو استفاده شود نیاز به نگهداری زیادی ندارند و به راحتی خراب نمی شوند و یا رنگشان تغییر نمی کند.

در بازار چرم مصنوعی به نام های مختلفی فروخته می شود مانند چرم صنعتی و چرم غیر طبیعی و نام های دیگر، قیمت چرم مصنوعی بسیار ارزان تر و به صرفه تر از چرم طبیعی است.

چرم های مصنوعی از نظر نوع به چند دسته تقسیم می شوند پس باید دقت کنید که در هنگام خرید چرم مصنوعی مرغوب و درجه یک خریداری کنید.

عوامل تأثیرگذار بر قیمت چرم مصنوعی

عوامل تأثیرگذار بر قیمت چرم مصنوعیدر خرید چرم ها باید به مواردی توجه کنید و بدانید که چرم های مصنوعی نسبت به چرم های طبیعی مزایای بسیار زیادی دارند از جمله:

 1. از نظر اقتصادی بسیار به صرفه تر از نوع طبیعی آن هستند زیرا خیلی ارزانتر به فروش می رسند.
 2. دوام بیشتری نسبت به چرم طبیعی دارند و همچنین مقاومت بالایی در برابر خراش و خوردگی دارند.
 3. در موارد کمی نیاز به تعمیر و تعویض شدن دارند و خیلی راحت با کمک یک پارچه ی آغشته به آب گرم پاک می شوند و رطوبت را وارد خود نمی کنند و به همین دلیل پوسته پوسته نمی شوند و لک های مختلف مانند لک جوهر و مواد غذایی به راحتی با یک مقدار آب یا پارچه ی خشک پاک می شوند.
 4. از نظر ظاهری گاهی اوقات به دلیل طراحی و رنگی که روی آن صورت می گیرد زیباتر از چرم طبیعی است.
 5. ظاهر آن بسیار یکنواخت است.
 6. چرم های مصنوعی را می توان با بهره گیری از طرح ها و الگو های به روز و جدید دوخت و تهیه کرد و محدودیت رنگ ندارد و هر رنگی را می توان با آن تولید کرد و به همین دلیل در ساخت روکش های مبل بسیار استفاده می شوند.
 7. استفاده کردن و برش و دوخت این نوع چرم بسیار راحت و آسان است و جای سوراخ های ایجاد شده با سوزن در هنگام دوخت روی آن کمتر دیده می شود.

این موردها از جمله عوامل تاثیر گذار بر قیمت چرم مصنوعی ایرانی هستند و هرچه کیفیت ساخت این چرم ها بهتر باشد قیمت آن هم بیشتر می شود.

لیست قیمت چرم مصنوعی مرغوب ایرانی

لیست قیمت چرم مصنوعی مرغوب ایرانیروش هایی که با کمک آن ها می توان تشخیص داد که چرم طبیعی است و یا مصنوعی شامل:

 1. از روی رنگ پشت ماده مورد نظر، زیرا چرم های مصنوعی پشتی پارچه ای دارند که با پوشش پلاستیکی صاف پوشیده شده ولی پشت چرم طبیعی فیبری است.
 2. دانه های چرم طبیعی نا منظم تر از چرم های مصنوعی هستند و چرم های مصنوعی سطحشان یکنواخت تر است.
 3. لبه های چرم های مصنوعی در هنگام برش صاف و تمیز می ماند ولی در چرم طبیعی اینطور نیست.
 4. چرم های مصنوعی در مجاورت با حرارت بالا می سوزند ولی چرم های طبیعی آتش نمی گیرند و فقط رنگشان روشن تر می شود. وقتی چرم های مصنوعی می سوزند بویی شبیه به پلاستیک سوخته شده دارند ولی چرم طبیعی بوی شبیه به مو های سوخته شده دارد.

شما در این سایت می توانید لیست قیمت چرم مصنوعی مرغوب ایرانی را مشاهده و بر طبق توان مالی و علاقه ی خود خرید کنید.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
محمد حسن پور
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09121343398
شماره ثابت: 02155960094
آدرس کانال: کلیک کنید
پست الکترونیکی: denacharm1354@gmail.com

مطلب پیشنهادی

فروش عمده چرم مصنوعی ترمو با قیمت عالی

چرم ها محصولاتی هستند که به صورت طبیعی و مصنوعی تولید می شوند، چرم های طبیعی دارای قیمت بالایی هستند، به همین دلیل تولید کنندگان مختلف، انواع گوناگونی از چرم ها

پاسخی بگذارید